Gjakove

Gjakove Actual Weather
4°C
Cloudy
Ndjehet si: 4°C
Lag. Relative: 69%
Drejt. eres: VVL
Shpejt. eres: 6km/h

Advertisement10 Day Forecast Gjakove

E Premte

03 Dhjetor

2°C | 7°C

Rain

Periods of rain; breezy this afternoon

E Shtune

04 Dhjetor

3°C | 5°C

Cloudy

Cloudy

E Diel

05 Dhjetor

4°C | 8°C

Rain

Rain

E hënë

06 Dhjetor

0°C | 6°C

Rain

Rain at times

E Martë

07 Dhjetor

-6°C | 2°C

Rain and snow

Still cloudy and chilly; a little morning rain followed by snow in the afternoon, accumulating a cm or two

E Mërkurë

08 Dhjetor

-3°C | 3°C

Mostly sunny

Mostly sunny and cold

E Enjte

09 Dhjetor

2°C | 10°C

Partly sunny

Partly sunny and milder

E Premte

10 Dhjetor

-1°C | 7°C

Showers

Cloudy with a couple of showers in the afternoon

E Shtune

11 Dhjetor

1°C | 7°C

Showers

A bit of rain in the morning; otherwise, mostly cloudy

E Diel

12 Dhjetor

2°C | 8°C

Intermittent clouds

Clouds and sunshine


 

Sqarime per leximin ne menyre sa me te sakte te motit:


Ndjehet si: – (Ndjehet si) eshte nje njesi matese qe pershkruan se si tempretura ndihet me te vertete. Ajo tregon efektet qe kane parametra te tjere te jashtem si era, lageshtia, intensiteti i diellit, rete dhe gjithcka qe ndikon se sa ngrohte dhe ftohte nje person ndien.

Lag. Relative: – Eshte Lageshtia Relative , Me lageshti Relative kuptojme raportin midis Lageshtise Absolute ne vleren me te larte te saj ( e cila varet nga vlera aktuale e temperatures se ajrit). Nje lexim prej 100% Lageshti Relative do te thote qe ajri eshte totalisht i ngopur me uje dhe nuk mban më, gje e cila krijon mundesine per te rene shi. Kjo nuk do te thote qe lageshtia relative duhet te jete gjithmone 100% qe te bjere shi – ajo duhet te jete 100% atje ku formohen rete, por afer tokes mund te jete shume me e ulet.

Shpejt. eres: – Tregon Shpejtesine e Eres dhe ajo shprehet ne (km ne ore)

Drejt. eres: – Tregon Drejtimi nga fryn era, dhe shprehet me drejtimet e meposhtme:

V =>> Veri
J =>> Jug
P =>> Perëndim
L =>> Lindje

JL =>> Jug-Lindje
JP =>> Jug-Perëndim
JJP =>> Jug – Jugperëndim
JJL =>> Jug – Juglindje

VL =>> Veri-Lindje
VP =>> Veri-Perëndim
VVL =>> Veri – Verilindje
VVP =>> Veri – Veriperëndim

LJL =>> Lindje – Juglindje LVL =>> Lindje – Verilindje

PVP =>> Perëndim – Veriperëndim
PJP =>> Perëndim – Jugperëndim

Shto nje koment

Previous Post

Gjilan

Next Post

Ferizaj